KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16537175
nr 1653 7175
Armand Rossander
(1914-1976), Sverige
Oljemålning, Älg. Signerad. Olja på duk, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 28x36 cm
Armand Rossander, född 1914 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 28 oktober 2024
kl 20:52:07
27/10 19:39:23
600 kr
28/10 20:27:19
Armand Rossander
Läs mer om Armand Rossander